«Фактор-Друк» відвідав наймасштабніший книжковий фестиваль «25 Book Forum» у Львові

Є такі події, на котрі чекаєш з нетерпінням, передбачаючи феєрверк емоцій та енергетичну підзарядку на цілий рік. І такою подією, безумовно, можна назвати Форум видавців у Львові — найбільший книжковий, літературний культурний фестиваль України та Східно-центральної Європи. Двісті п'ятдесят видавництв, тисяча культурних та освітніх заходів на 50 локаціях міста, а також автограф-сесії та зустрічі з авторами чекали гостей форуму у період з 19 по 23 вересня. Компанія «Фактор-друк» традиційно приймала участь у цій масштабній культурній події та підготувала 30 нових найменувань книг, котрі потім з гордістю спостерігала на стендах своїх партнерів.

На п'ять днів центр Львова був сповнений атрибутикою «25 Book Forum», новими книгами та щасливими обличчями читачів, а Палац Мистецтв перетворився на величезну, книжкову ярмарку, де кожен зміг отримати бажану книгу та емоції. Окремої урочистості додала ювілейна дата Форума — 25 років! Якщо розглядати її з боку людського віку, то це прекрасний період розквіту творчої енергії, пізнання себе, як особистості, прийняття сміливих та відповідальних рішень, але й одночасно — це кризова відмітка, подолавши яку здійснюється перехід на наступну сходинку зрілості. Можливо через це й була обрана фокусна тема фестивалю — «Ринок свободи». У рамках Форуму постійно лунали питання: «Що є свобода під тиском обставин? Яка ціна свободи і як не почати спекулювати цим поняттям?»

На підтримку концепції фокусної теми Форуму, «Фактор-друк» свідомо обрав для себе участь у великомасштабний ярмарці без стенду, щоб вийти за межі звичного формату. Що дозволило не обмежувати свободу пересування та продуктивного спілкування з партнерами. Адже за п'ять днів Форуму потрібно було зробити майже неможливе — відвідати стенди партнерів, познайомитися з новими видавцями, а також провести заплановані зустрічі та  побувати на культурно-освітніх подіях.

«Цьогоріч організація Форуму була на досить високому рівні, але все ж ми сподіваємося, що  у майбутньому буде приділятися увага не тільки видавцям, а й друкарням. Ми такі ж самі учасники книжкового ринку і нам теж є що обговорити і чим поділитися. Хотілося, щоб  для друкарень була створена окрема локація з тематичними презентаціями, запрошеними спікерами, круглими столами, де будуть обговорюватися нові тенденції у галузі, нові матеріали та технічні можливості друку. Адже насамперед від друкарні залежить розвиток книги та, що дуже важливо, її зовнішній вигляд», ділиться враженнями комерційний директор «Фактор-друк» А.В. Францин.

Із насиченої програми Форуму видавців команда «Фактор-друку» відвідала дуже важливу дискусію, де обговорювався стан ринку книги України та перспективи його розвитку. На зустрічі були присутні та виступали у ролі спікерів наші партнери-видавці та спеціальний гість — міністр культури пан Євген Нищук.

«Я дуже зрадів, що видавці нарешті сіли за стіл перемовин і сформулювали основні проблеми книжкового ринку, а також склали план дій щодо популяризації книги в Україні. І ми в цьому їм активно допомагаємо: надихаємо на нові експерименти з формою, матеріалами, видами обкладинок та інше. Звичайно, видавці до цього ставляться трохи з пересторогою, але початок до змін покладено»,— коментує комерційний директор «Фактор-друк» А.В. Францин

Керівник відділу додрукарської підготовки «Фактор-друк» Соболь Олексій в межах Форуму виступив з лекцією « Практика додрукарської підготовки: основні проблеми»  у стінах Української Академії Друкарства.

«Тема моєї доповіді зацікавила не тільки студентів, але й викладачів. Після лекції мені задавали дуже багато цікавих питань з додрукарської підготовки. А деякі  студенти УАД настільки надихнулися лекцією, що виявили бажання приїхати на екскурсію на нашу друкарню «Фактор-друк». Цього року на Форумі видавців, як завжди,  було дуже багато цікавих і корисних подій. На жаль, не усі заходи вдалося відвідати, але завдяки Форуму, моя бібліотека поповнилася багатьма новими книгами», говорить Соболь Олексій.

Також  команда «Фактор-друк» підготувала дивовижні брендовані блокноти у якості приємних сюрпризів для своїх давніх та нових партнерів.

«Цього року приголомшив креативний підхід до оформлення стендів деяких учасників Форуму. Один з найяскравіших та найемоційніших стендів, на мій погляд, був у видавництва «Vivat», котрий вразив ще й своїми масштабами.Також хотілося б відзначити видавництво «Наш формат», якому вдалося візуалізувати у стенді свій головний меседж: «Наш формат — ламати стереотипи!» А видавництво «Ранок» вразив технічно складним виконанням стенду та розташуванням у просторі», ділиться враженнями керівник сектору книжкової продукції «Фактор-друк» Мінакова Катерина.

Компанія «Фактор-друк» висловлює вдячність організаторам Форуму видавців у Львові, та особливо пані Олександрі Коваль і пані Уляні Татух, за те чудове свято, що надихнуло нас на нові цілі та досягнення.

«Дякую організаторам Форуму видавців за можливість не тільки поговорити про проблеми книжкового ринку, але й за привід зустрітися зі старими друзями за горнятком найсмачнішої львівської кави. Форум подарував усім учасникам потужний позитивний заряд, котрий тепер треба використати з користю, втілюючи  у реальність проговорені за круглими столами ідеї. Сподіваємося до наступних зустрічей вже на книжковому ярмарку у Франкфурті», коментує генеральний директор Т.А. Гринюк